Michał Krawczyk

Radny Lublina – śmiałe czyny, nie puste słowa

Przyjaciele są w potrzebie

Na Ukrainie byłem wiele razy. Jeszcze jako zastępca dyrektora kancelarii prezydenta Lublina współpracowałem ze Lwowem w projekcie promującym Lublin i Lwów jako miejsca do realizacji produkcji filmowych (Lublin – Lwów Miasta Filmowe). Później pracowałem jako ekspert od marketingu terytorialnego w projekcie finansowanym przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Poznałem wówczas wielu Ukraińców we wschodniej i zachodniej Ukrainie. Zawsze były to pełne zapału i chęci do podnoszenia standardów swej pracy osoby, które chciały wykorzystywać nasze doświadczenia przywiezione z Unii Europejskiej. NIGDY na Ukrainie nie spotkałem się jakimikolwiek przejawami wrogości czy niechęci. Wręcz przeciwnie. Wspólna praca ZAWSZE przebiegała w przyjaznej atmosferze i przekonaniu, że możemy się dużo wzajemnie od siebie nauczyć.

Teraz Ukraińcy znów nas potrzebują. Jednak okoliczności są zdecydowanie bardziej poważne, bowiem nasi sąsiedzi walczą o prawo do życia w normalnym, demokratycznym, wolnym kraju. Walczą o dobrą przyszłość dla siebie i swoich dzieci. Każdy z nas może im w tej walce pomóc. Od dziś w Lublinie ruszyła stała zbiórka darów dla Ukrainy.

Akcję pomocy Ukrainie zainicjowali w niedzielę lubelscy artyści i animatorzy kultury na co dzień współpracujący z artystami z Ukrainy.

I na koniec dobra informacja. Dziś wspólnie z radnymi Mateuszem Zaczyńskim i Piotrem Dreherem oraz ks. Stefanem Batruchem spotkaliśmy się z rektorem Uniwersytetu Medycznego prof. Andrzejem Dropem. Uzyskaliśmy od rektora deklarację możliwości przyjmowania przez lubelskie szpitale PSK 1, PSK 4 i DSK Ukraińców poszkodowanych podczas demonstracji.

Ukraina_plakat

Comments are closed.